Babović za prednost Partizana u Gruziji

pg partizan gruzija 2

Fudbaleri Partizana otvorili su sezonu pobedom protiv gruzijske Dile Gori sa 1:0, u prvom meču 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Crno-beli nisu blistali na startu sezone, ali su slavili bez primljenog gola i za nedelju dana će u Gruziji pokušati da odbrane tu prednost. Jedini gol pred oko 15.000 gledalaca postigao je kapiten Stefan Babović iz slobodnog udarca u 83. minutu. Ekipa Zorana Milinkovića je imala veliku inicijativu tokom celog meča, gosti nisu stvorili nijednu priliku, ali srpski šampion nije u dovoljnoj meri iskoristio očiglednu prednost u kvalitetu.

Nije ni Partizan imao mnogo šansi, najviše je pretio iz prekida kada su šanse imali Brašanac i Balažic, a gosti su meč završili sa desetoricom pošto je 10 minuta pre kraja isključen Palavandišvili.

Tok meča:

Od prvog minuta Partizan je zagospodario terenom, a prvu priliku imao je Brašanac u petom minutu. Vulićević je odlično centrirao, a Brašanac je u trku glavom promašio za malo iz dobre situacije.

Partizan je u prvih deset minuta najviše problema gostima stvarao preko bokova, odnosno centaršutevima. Gosti iz Gruzije od starta su se odlučili na odbranu, pa su često u kompletnom sastavu stajali na svojoj polovini.
U 11. minutu kapiten Babović pokušao je sa ivice kaznenog prostora posle odbitka, ali je iz kolena šutirao preko gola.

U 19. minutu Brašanac je posle odličnog lažnjaka izblokiran, a Partitzan je mnogo prilika da ugrozi gol rivala imao iz kornera i slobodnih udaraca oko kaznenog prostora.

U 29. minutu Partizan je organizovao odličan napad, lopta je došla do Petrovića koji je sam ušao sa leve strane u kazneni prostor, ali nije najbolje centrirao. Minut kasnije Ninković je iz trka snažno šutirao, ali je golman Ševčenko bio pribran. Usledila je kontra gostiju, ali je odbrana Partizana ipak uspešno reagovala.

Ninković je bio veoma raspoložen za udarce sa distance, a u 33. minutu ponovo je golman Ševčenko morao da boksuje njegov pokušaj.

Veliku priliku posle tog kornera imao je Brašanac, ali je ostalo 0:0. Tek u 40. minutu prvi pokušaj imao je Valerij Božinov, najveće pojačanje Partizana. Šutirao je sa oko 25 metara, ali slabo pored gola.
U finišu prvog poluvremena opao je tempo, igrači su bili vidno umorni, pa je posle 45 minuta ostalo 0:0.

Ni početak drugog dela nije mnogo promenio. Partizan je nastavio sa velikim pritiskom, ali su gosti nastavili da se brane praktično sa svih 11 igrača.

U 54. minutu ponovo je Ninković ugorzio gol Dile Gori udarcem sa distance, a golman Ševčenko nimao je dosta problema pa je Partizan dobio korner.
U 60. minutu Milinković je odlučio na prvu promenu, pa je Umarua zamenio Andrija Živković. Samo minut kasnije Brašanac je u pokušaju da centrira sa leve strane pogodio prečku.
Brašanac je bio najbliži golu i u 64. minutu, dobro je zahvatio loptu glavom posle centaršuta sa leve strane, ali je Ševčenko ponovo odbranio. Crno-beli su mogli do gola i u 70. minutu. Babović je dobio upotrebljivu loptu u prostor, ali je otišao suviše udesno, pa je Ševčenko uspeo da zaustavi njegov pokušaj.

Drugu promenu Milinković je napravio u 72. minutu. Jednog od zapaženijih Nikolu Ninkovića zamenio je Saša Ilić. U poslednjih 15-ak minuta zaigrao je i Ivan Šaponjić koji je zemenio neprimetnog Valerija Božinova.

Posle još jednog kornera u 79. minutu solidnu šansu imao je Balažic, šutirao je glavom na drugoj stativi, ali preko gola.

U 83. minutu Živković je izborio prekid na 18 metara od gola, ali i drugi žuti karton za Palavandišvilija, a prekid je odlično izveo Babović koji je pogodio za 1:0. Veliku priliku da duplira prednost Partizan je propustio u 92. minutu. Golman gostiju napravio je veliku grešku, odnosno indirektan udarac, a Brašanac je prvo izblokirao pokušaj Babovića, a potom nije uspeo da ugura loptu preko gol-linije.

Do kraja meča Partizan nije uspeo da postigne barem još jedan gol, pa je ostalo 1:0.