Zvezda pobedila Efes u Vršcu

Zvezda pobedila Efes u Vršcu…

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Efes u vršačkom “Milenijumu” u utakmici 8. kola Grupe E TOP 16 faze Evrolige 91:82.

dario-saric-anadolu-efes-istanbul-eb15

Crveno-beli su sada na deobi trećeg mesta u grupi, sa skorom 5-3, koliko ima i Panatinaikos. Efes je peti sa 3-5!

Dakle, tim Dejana Radonjića ima dve pobede prednosti i bolji međusobni skor sa ekipom koju sa klupe predvodi Duda Ivković.

Crveno-beli su se izborili za istorijsku šansu, da u narednih šest mečeva obezbede plasman u četvrtfinale elitnog evropskog klupskog takmičenja.

U devetom kolu Zvezda gostuje Fenerbahčeu, a Efes dočekuje Lokomotivu.

Meč u Vršcu bio je neizvestan u većem delu, a praktično je odlučen u 36. minutu sa pet vezanih poena Dangubića, na koje su se nadovezala dva pogođena poena sa penala Cirbesa za 78:71. Do kraja su crveno-beli rutinski zdržali tu prednost.

Nije Zvezda lako došla do pobede. Utakmica je obilovala preokretima. Domaćin je bolje počeo, stekao “plus sedam” sredinom druge deonice – 32:25, ali je Efes onda napravio seriju 21:6 za pet i po minuta!

Crveno-beli su i drugo poluvreme bolje otvorili, vratili se u vođstvo i tada je zapravo počela rezultatska klackalica. Ona je trajala do pomenutog 36. minuta.

Na taj način Zvezda se revanširala Efesu za neuspeh u prvom kolu TOP 16 faze, kada je Ivkovićev tim u Istanbulu pobedio košem Šarića tri sekunde pre kraja – 85:84.

Najbolji kod Zvezde večeras su bili Kvinsi Miler sa 15 poena i pet skokova, po 14 poena su dodali Maik Cirbes i Marko Gudurić, koji je imao i po pet skokova i asistencija, Vasilije Micić je ubacio 13 poena…

Kod Efesa Dario Šarić je dao 19 poena, Čedi Osman 18, Džon Dibler 16.